Kategorie: Blog

KOKTEJL PRO 4.ČAKRU-TONIKUM LÁSKY

TONIKUM LÁSKY

Tento lahodný červený nápoj Vám naplní tělo ohněm vášně. Plody hlohu jsou výborné na kardiovaskulární aparát a ibišek je bohatý na vitamín C.

1 a 1/2 hrnku filtrované vody                                                                                                                                                   

5 cm čerstvého kořene zázvoru, oloupaného a nakrájeného

2 polévkové lžíce květů ibišku

1 a 1/2 čajové lžičky plodů hlohu

1/2 lžíce růžové vody

1 a 1/2 lžičky medu nebo sirupu z agáve

Zázvor vložte do hrnce s vodou,přiveďte k varu a pak na mírném ohni vařte 10 minut.Vypněte a přidejte květy ibišku a plody hlohu.Minimálně 5 minut nechejte stát.Vmíchejte růžovou vodu a na oslazení přidejte med nebo agávový sirup.Můžete podávat horké nebo chlazené.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

dasffaf@yahoo.com odpovědět
Clip in hair extensions uk are the latest fashion and beauty trend and are a must have accessory for every girl and woman who wants beautiful long flowing hair like the celebrities. They are available in a wide range of hair extensions uk thicknesses and colors and can also come in the traditional straight option or a wavy hair option. Many girls are now discovering the benefits of human hair extensions as it not only gives them a longer look instantly, but it also has many advantages over permanent extensions. Clip in extensions provide several advantages over permanent virgin hair extensions sale. You don't really have to be rich to enjoy a new look using clip in extensions, because they are quite affordable. There are several designs to choose from and because they are not permanent, you can easily try cheap hair extensions styles that will suit your personality.